Hliníková okna a dveře

Hliník je jedním z nejodolnějších stavebních materiálů, téměř nevyžadujících údržbu, skvěle izolujících a pevných. Elegantní hliníkový profil zaručuje maximální přístup světla a široké možnosti použití.

Hliníková okna a dveře vyráběná firmou IMCA vychází ze systémů firem Aluprof, Yawal System a Reyaners Aluminium nebo i jiných podle požadavků projektanta nebo investora.

Umožňují výrobu oken a dveří ze „studeného” nebo „teplého” hliníku s libovolnou funkcí a užitnou hodnotou (jako fixní, výklopné, výklopně-otevíravé, kyvné, posuvné, jako jednokřídlé, dvoukřídlé, dveře otevírané dovnitř nebo vně, na závěsech zapuštěných nebo na povrchu, s kartáčem nebo prahem, posunovaných ručně nebo automaticky). Výběr systému se odvíjí od požadavků kladených na tepelnou a hlukovou izolaci, od intenzity používání a od speciálních požadavků (konstrukce kouřotěsné, odolné proti vloupání, odolné proti průstřelu, ohnivzdorné apod.) Nabídku doplňujeme celou paletou barev a druhů vyplní, jako jsou sklo, hliníkové panely, plastové panely a příslušenství, jako jsou zavírače dveří, madla apod. Používáme pouze ověřené systémová kování. Pro výklopná okna, nacházející se vysoko, nabízíme otevírače nadsvětlíků nebo servomotory, umožňující jejich pohodlné otevírání z úrovně podlahy.

Níže uvádíme celou paletu systémů hliníkových profilů. Podrobnější informace získáte na stránkách poskytovatelů těchto systémů.

Systémy okenních a dveřních profilů firmy Yawal System

TM 62

Tříkomorový systém THERMO MODULAR 62 určený k tvorbě a výrobě moderních, tepelně izolovaných typů oken a dveří, vitrín, dělicích příček a zástěn proti průvanu. Je používán zejména na vnější výplně (okna, balkonové dveře, vchodové dveře) jak ve veřejných budovách (školy, úřady, nemocnice, banky), tak v obytných stavbách.

TM 74

Systém THERMO MODULAR 74 je tříkomorovým systémem hliníkových profilů určených k navrhování a výrobě oken, vitrín, přístřešků a dělicích příček se zvýšenými tepelně-izolačními vlastnostmi.

PI 50

Systém izolovaných profilů (PI 50) je obsáhlým systémem hliníkových profilů určených k navrhování a výrobě moderních, tepelně izolovaných typů oken a dveří, vitrín, dělicích příček a zástěn proti průvanu. Izolační vlastnosti zajišťují polyamidové pásy zpevněné skelnými vlákny s pevnými a odolnými spoji.

PBI 50N

Jednokomorový systém bez tepelné izolace určený k použití v interiérech. Široká nabídka profilů, včetně zesílených sloupků, umožňuje vytváření konstrukcí velkých rozměrů; v případě stěn až do 8 metrů výšky.

PBI 40E

Systém profilů bez tepelné izolace umožňuje vytvářet konstrukce dělicích příček, zástěn u pokladen a oken a dveří tam, kde není nutná tepelná izolace. Systém je využíván k ekonomickému použití v interiérech s vysokými nároky kladenými na vzhled a užitné vlastnosti.

L 50

Systém pro lodžie a balkony

DP 94

Systém posuvných dveří