Zimní zahrady

Vhodně umístěná zimní zahrada, ať už samostatně stojící nebo jako součást tělesa stavby, dokonale koresponduje s okolím, zvyšuje uživatelský standard domu a umožňuje trávit chvíle odpočinku v prosvětleném místě plném zeleně. Je také nejlevnějším způsobem jak získat dodatečný, atraktivní obytný prostor s výjimečnými užitkovými vlastnostmi.

Zimní zahrada 1

Zimní zahrada slouží často jako akumulátor tepla během chladných měsíců a umožňuje šetřit náklady na vytápění využíváním bezplatného slunečního záření, získávaného tzv. skleníkovým efektem.

Zimní zahrady plné rostlin jsou levným klimatizačním zařízením pro přiléhající místnosti. Rostliny totiž vytváření kyslík a mají pozitivní vliv na vnitřní klima, tvoří atmosféru, která přispívá dobrému rozpoložení a pohodě.

Konstrukce zimních zahrad jsou vystaveny na řadu povětrnostních vlivů: vysoké teplotní rozdíly, vysoká vlhkost vzduchu, led a sníh, vznikající vlhkost. Firma IMCA používá k jejich tvorbě výhradně materiály, které odolají obtížným povětrnostním podmínkám – jsou mimořádně trvanlivé, odolné působení světla, dobře izolující teplo, jsou zvukově pohltivé, tvarově stabilní a nestárnou. Tyto konstrukce spojují plastické možnosti hliníku, moderní technologii s pevností, která přesně naplňuje požadavky současných architektonických trendů.

Zimní zahrady, verandy, netypické prostorové konstrukce a přístřešky vyrábí firma IMCA podle individuálních projektů, z vlastních plastových profilů či hliníkových systémů Aluprof, umožňujících libovolné prostorové konfigurace z hlediska konstrukčních rozměrů, výplní a barevného provedení.