Dřevěná eurookna a dveře

ÚvodProdukty Dřevěná eurookna a dveře

ECOLINE 68

 • Stavební hloubka: 68 mm
 • Počet těsnění: 2
 • Koeficient Ug: 1,1 W/(m²K)
 • Koeficient Uw: od 0,94 W/(m²K)

THERMOLINE 78

 • Stavební hloubka: 78 mm
 • Počet těsnění: 2
 • Koeficient Ug: 1,1 W/(m²K)
 • Koeficient Uw: od 0,82 W/(m²K)

ECOTHERM 92

 • Stavební hloubka: 92 mm
 • Počet těsnění: 2
 • Koeficient Ug: 1,0 W/(m²K)
 • Koeficient Uw: od 0,77 W/(m²K)

Každý materiál má své výhody a nevýhody, ale dnes jsou prakticky všechna na trhu nabízená okna kvalitní, bez ohledu na volbu materiálu. Plastová okna se ale příliš nehodí například ke starým městským bytům s vysokými stropy, do starých roubenek a většiny dřevostaveb anebo na většinu komerčních výloh nebo průmyslových objektů. Pokud dáváte přednost přírodním materiálům a teplu domova, pak jsou pro vás dřevěná eurookna a dveře ideální volbou.

Dřevo a jeho výhody

 • Jasným kladem dřevěných oken a dveří je materiál, zcela přírodní a staletími prověřený, který má z konstrukčního hlediska nesporné výhody. Umožňuje sestavovat velmi tuhé a pevné konstrukce a rozměrné stěny bez kovových výztuží, které by mohly promrzat
 • Profil je vyroben nejméně ze tří navzájem slepených vrstev ohoblovaných lamel a při použití kvalitního materiálů vykazuje vysokou pevnost a tvarovou stálost
 • Nejvhodnější je použití přirozeně odolného dřeva. Dobrou volbou je borovice, která je u nás historicky nejpoužívanější a má oproti například smrku nižší nasákavost a vyšší odolnost. Exkluzivním materiálem je dub, nádherný modřín, případně exotické meranti
 • Materiál je vždy ošetřen impregnací, která výrazně zvyšuje odolnost samotného dřeva, a při dodržení běžné údržby vám budou dřevěná okna sloužit desítky let

Výběr barev a barevného odstínu

Povrchová úprava u zcela nových dřevěných oken a dveří, případně u oken bez zjevných vad, je většinou prováděna lazurami, které mají velmi dlouhou životnost a vysokou odolnost. Pouze je dobré dát si pozor na velmi světlé nebo naopak velmi tmavé barvy. U příliš světlých odstínů dochází k větší degradaci dřeva a barva se může začít dříve loupat. Velmi tmavé odstíny lazury se vlivem UV záření zahřívají na vysoké teploty a lazura i samotné dřevo pod ní je vystaveno značnému namáhání. Lazury jsou transparentní a nechají vyniknout krásu kresby dřeva. Ideálním odstínem lazury je například teak.

Při renovaci starších oken a u nových oken, která chceme mít v sytých barvách, je vhodnější použít netransparentní nátěr krycí barvou. Krycí barvy mimořádně odpuzují vodu, jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a UV záření, ale zcela překryjí strukturu a kresbu dřeva. Vhodným krycím nátěrem jsou odstíny bílé.

Dřevěné dveře do novostavby

Základním požadavkem na vchodové dveře je zvýšená odolnost proti vniknutí nežádoucích osob a ochrana proti povětrnostním vlivům a teplotním rozdílům uvnitř domu a ve venkovním prostředí. Dřevěné dveře nejen, že krásně vypadají, ale poctivé dveře vám vydrží celý život a budou stále krásné. V současnosti je trendem při volbě domovních dveří jednoduchost. Oblíbené jsou jednodušší venkovní dveře, kde dominuje hladký povrch. Pokud jde o zabezpečení, je nejlepší zvážit vaše individuální potřeby a požadavky.

Výměna dřevěných oken v rodinném domě

Jak u novostaveb, tak u rekonstrukcí by měla nová okna doplnit celkovou energetickou koncepci stavby. Okno by nemělo být co do tepelné prostupnosti slabým článkem stavby, ale také by nemělo být svými parametry předimenzované. Například Ecoline 68 je ideální volbou při výměně oken při rekonstrukci zejména v případě, že zároveň objekt nezateplujete. Thermoline 78, při osazení trojsklem, je ideální pro jakoukoli běžnou novostavbu nebo rekonstrukci, při které se provádí zateplení fasády. Ecotherm 92 je jasnou volnou pro moderní nízkoenergetické a pasivní stavby.

Výměna oken a dveří v bytě Praha

Nabízíme výměnu dřevěných oken a dveří v Praze s garancí nejvyšší kvality a spokojenosti zákazníka. Naše společnost se specializuje na výrobu, prodej a montáž oken a dveří z kvalitních materiálů, které zajistí maximální tepelnou izolaci a ochranu proti hluku. Samozřejmostí je dodržování všech evropských a ekologických standardů.

Naše moderní a stylová dřevěná okna a dveře mají nejen vynikající funkční vlastnosti a energetickou účinnost, ale budou i skvělým estetickým doplňkem vašeho domu či bytu. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně, poskytujeme bezplatné poradenství, vypracování návrhu a zaměření, profesionální montáž a servis. Kontaktujte nás ještě dnes a dozvíte se více o naší nabídce.