Zaměření a montáž oken

Úvod Zaměření a montáž oken

Okna patří mezi nejvíce namáhané komponenty stavby. Dnes nabízená okna mají nesrovnatelně vyšší užité vlastnosti a přinesou vám úsporu energie a tepla, snížení hluku, zvýší bezpečnost a komfort vašeho bydlení. Náš tým s vámi probere vaše požadavky, poskytne informace o nejvhodnějších parametrech a navrhne vám optimální řešení oken na míru.

Chcete vypracovat nezávaznou cenovou nabídku, nebo zajistit nezávazné zaměření pro Vaše nová okna, dveře nebo vrata? Kontaktujte nás prostřednictvím formulářů níže. Naši odborníci Vám poradí s výběrem produktů, které budou odpovídat Vašim požadavkům a potřebám.

Mám zájem o
nezávaznou cenovou nabídku

Vypracování nabídky je velmi snadné - stačí nám poslat několik základních informací o tom, co potřebujete a jaké jsou Vaše požadavky. Následně Vám připravíme individuální nabídku s konkrétními cenami.

Chci cenovou nabídku

Mám zájem o
nezávazné zaměření

Nechte naše odborníky provést zdarma zaměření přímo na místě stavby. Na základě těchto údajů Vám vypracujeme individuální a nezávaznou cenovou nabídku, která bude přesně odpovídat Vašim požadavkům.

Chci zaměření

Správné zaměření je klíčové

Celý proces zaměření oken technikem je zcela klíčový pro zajištění správného a bezproblémového fungování oken. Správné umístění a velikost oken má vliv na mnoho faktorů, jako je účinnost vytápění a chlazení, výhled a celková estetika budovy.

Každá stavba je individuální a často je potřeba se jí přizpůsobit. Naši technici přesně vědí, který rozměr je důležitý, aby byla správně vypracovaná cenová nabídka. Můžete si tak být jistí, že dostanete odpovídající cenu. Technik si prohlédne původní okna nebo stavební otvor a v případě potřeby s vámi probere všechny případné změny. Vypracování cenové nabídky a zaměření je zdarma.

Díky našim zkušenostem je montáž hračka

  • Montáž oken je zásadní zásah do stavby. Vzniká průvan a dochází ke zvýšené prašnosti. Doporučujeme zakrýt plochy v interiéru a vyklidit prostor ve vzdálenosti cca 2 metry od oken, aby k nim byl volný a bezpečný přístup.
  • Pak budou probíhat demoliční, montážní, začišťovací a likvidační práce spojené s výměnou oken. Demontáž starých oken probíhá nejčastěji z vnitřní strany otvoru. Dojde k vysazení křídel a naříznutí rámu v několika místech, aby se při vyjmutí rámu co nejméně poškodila omítka či fasáda. Otvor pro okno se očistí a dojde k osazení rámu, ukotvení okna a aplikaci izolační výplně.
  • Posledním krokem jsou dokončovací zednické práce, jako utěsnění a finální úpravy zdiva a omítky kolem okenního otvoru a utěsnění. Následuje usazení parapetů.

Rizika špatné montáže

Špatné osazení oken a nedostatečná vnější izolace může vést ke kondenzaci a zvýšenému pronikání vlhkosti v okolí oken. Hrozí vznik plísní. Největší problém to může být u dřevěných oken, které tím trpí a snižuje se jejich životnost a funkčnost.

Dochází ke vzniku tepelných mostů a zvýšenému úniku tepla a nedůslednou montáží se snižuje zvukotěsnost oken.