Hliníkové balkonové dveře

ÚvodProdukty Hliníková okna a dveře Hliníkové balkonové dveře

Standardní balkonové dveře PE68/PE68HI, PE78/PE78HI

 • Stavební hloubka: 68/78 mm
 • Počet komor (rám/křídlo): 3/3
 • Počet těsnění: 3
 • Koeficient Uf: 1,8/1,4, 1,7/0,9 W/(m²K)
 • Koeficient Uw: od 0,93/0,84, 0,88/0,74 W/(m²K)

Skládací balkonové dveře PONZIO PE78 FOLD

 • Stavební hloubka: 78 mm
 • Počet komor (rám/křídlo): 3/3
 • Počet těsnění: 3
 • Koeficient Uf: od 2,1 W/(m²K)
 • Koeficient Ud: od 1,1 W/(m²K)

Zdvižně posuvné balkonové dveře (HST) PONZIO SL1600TT HI

 • Stavební hloubka: 160 mm
 • Počet komor (rám/křídlo): 3/3
 • Počet těsnění: 2
 • Koeficient Uf: od 1,8 W/(m²K)
 • Koeficient Ud: od 1,2 W/(m²K)

Hliník je v současnosti oblíbeným materiálem pro výrobu balkonových dveří, protože je lehký, mechanicky odolný a rezistentní vůči korozi. Námi poskytované hliníkové balkonové dveře jsou vždy 3-komorové, přičemž tato tříkomorová konstrukce zajišťuje vysokou trvanlivost profilů a umožňuje realizaci konstrukcí velkých rozměrů. Dveře mají stejné vlastnosti a nabízí shodné barevné varianty jako v případě oken, včetně finálního zpracování práškovým lakováním nebo přírodním a barevným eloxováním.

V tomto přehledu uvádíme některé výhody a charakteristiky hliníkových balkonových dveří. Hliník je lehký kov, což znamená, že hliníkové dveře jsou snadné na otevírání a zavírání. Tato vlastnost je obzvláště výhodná při častém používání dveří právě na balkoně či terase. Hliníkový materiál je odolný vůči korozním procesům, proto hliníkové dveře nebudou snadno rezavět, ani se nepoškodí vlivem povětrnostních podmínek. To je důležité zejména u balkonových dveří, jež jsou neustále vystaveny extrémnímu venkovnímu prostředí.

Široká škála barev

K plné spokojenosti zákazníků jsou všechny naše modely hliníkových profilů navrženy v moderním a stylovém pojetí. Zmíněný materiál je flexibilní, lze snadno tvarovat a vyrobit v různých designech a rozměrech. Na trhu existuje široká škála barevných povrchových úprav, které umožňují přizpůsobení vzhledu dveří preferencím klienta. Hliníkové dveře nevyžadují náročnou údržbu, neboť hliník je netoxický a není náchylný na hnilobu, proto není potřeba časté natírání nebo další složité údržbové postupy jako je tomu třeba u klasických dřevěných oken. Hliníkové dveře mohou být vybaveny tepelně izolačními skly a izolačními vložkami. Dobře izolované hliníkové dveře totiž mohou pomoci snížit únik tepla z domu a tím i omezit energetickou spotřebu objektu.

Zdvižně posuvné balkonové dveře

Zdvižně posuvné balkonové dveře jsou typem dveří, které se otevírají posunutím po kolejnicích namontovaných na zemi a na stropě. Tento způsob dovoluje, aby dveře byly snadno otevíratelné a zavíratelné bez potřeby obšírného prostoru pro jejich otevírání dovnitř nebo vně.

Výhodou tohoto typu dveří na balkon je možnost zhotovit velkorozměrové konstrukce, které vždy působí velice přitažlivě a dodávají naprostý komfort z moderního bydlení. Neocenitelná je i jejich vysoká odolnost proti povětrnostním podmínkám, anebo použití pohodlných automatických pohonů či alternativa technologie s nízkým prahem, jež zcela ruší nežádoucí architektonické bariéry. Posuvné dveře lze navíc zateplit izolační vložkou a ještě tak zvýšit jejich tepelně izolační vlastnosti. Zde uvádíme některé z vlastností posuvných balkonových dveří.

Prostorová úspornost

Posuvné dveře jsou ideální pro balkony a terasy, které mají omezený prostor. Nevyžadují totiž dodatečný prostor pro otevírání, protože se posouvají po kolejnicích.

Přirozený proud vzduchu a světla

Posuvné balkonové dveře mohou poskytnout široký otvor pro přístup na balkon či terasu a umožnit přirozenou cirkulaci vzduchu i světelných paprsků do místnosti. To může být zvláště příjemné v teplých měsících, kdy chcete vytvořit propojení mezi interiérem a exteriérem plným zeleně.

Estetika a dokonalý výhled

Posuvné dveře nabízejí velká skleněná panoramatická okna, která poskytují nádherný výhled do okolní krajiny. Tento aspekt vnáší přírodní krásy do vašeho interiéru a dodává pocit svobody a výhled i při uzavřených dveřích.

Snadné ovládání

Zdvižně posuvné balkonové dveře lze snadno otevírat a zavírat, jmenovitě pohodlné posouvání po kolejnicích vyžaduje jen minimální námahu. Mnoho moderních posuvných dveří je dodatečně vybaveno systémy, které umožňují hladké a navíc zcela tiché ovládání.

Skládací balkonové dveře

Skládací balkonové dveře jsou typem dveří, které se skládají dohromady a umožňují otevření větší části prostoru na balkon nebo na terasu. Tento typ dveří je obvykle složen ze dvou nebo více křídel, které se otevírají a skládají dohromady.

Jednou z předností skládacích dveří je skutečnost, že lze vytvořit vícekřídlou konstrukci otevírající se buď dovnitř anebo ven z objektu. Disponují vysokou tepelně izolační schopností, které je dosaženo díky použití výplňových přerušovačů tepelných mostů, a to jak pro rámy, tak i pro křídla balkonových dveří. Velký rozsah zasklení umožňuje volnost při použití tradičních, ale rovněž i vysoce specializovaných výplní. Rovněž v případě skládacích dveří je k dispozici široký výběr možností, jak řešit samotný práh včetně bezprahového systému. Zde popisujeme hlavní výhody skládacích balkonových dveří.

Flexibilita prostoru

Skládací dveře umožňují otevření větší části prostoru na balkon a propojení interiéru s exteriérem, což působí velice příjemně a relaxačně, jak v letních měsících, ale i během chladného období roku. V momentu, když jsou dveře zcela otevřené se vytváří bezprostřední a plynulé spojení mezi obývacím prostorem a venkovním prostředím, potažmo zahradou.

Maximální přizpůsobitelnost

Skládací dveře jsou obvykle vyrobeny z několika oddělených panelů, které se dají skládat různými způsoby. To umožňuje přizpůsobení otevíracího prostoru podle individuální potřeby. Například lze otevřít jen část dveří, pokud si přejete jen malý průzor nebo je kompletně otevřít pro rozsáhlejší vstup.

Ničím neomezený výhled a dostatek světla

Skládací dveře obsahují velké skleněné panely, které umožňují propustit co nejvíce přirozeného světla do vnitřního prostoru a poskytují široký úhel výhledu do venkovního prostředí.

Úspora místa

Skládací dveře na balkon se skládají na sebe, což minimalizuje prostor, který je potřeba pro jejich otevření. To je obzvláště výhodné pro balkony s omezeným prostorem nebo tam, kde je důležité minimalizovat přístupovou plochu.

Při výběru balkonových dveří je důležité zvážit správné rozměry, architektonický styl nemovitosti, typ a kvalitu kolejnic, bezpečnostní prvky a v neposlední řadě také požadavky na izolační vlastnosti proti hluku a teplotě. Kvalitní hliníkové balkonové dveře jsou vybaveny bezpečnostními prvky, jako jsou zámky a mechanismy proti vyjmutí. To zajišťuje ochranu a bezpečnost vašeho domu před neoprávněným vstupem.

Plánujete-li výměnu či pořízení kvalitních dveří na balkon, neváhejte kontaktovat naši společnost Imca CZ s.r.o. Jsme renomovaným výrobcem a dodavatelem hliníkových balkonových dveří nabízející kvalitní provedení, montáž i pozáruční servis.